Töötajate majutuskulude katmine ei ole tulevikus enam erisoodustus 21. juuni

Riigikogus tuleb teisele lugemisele tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu, milles soovitakse leevendada ettevõtjate maksukohustust juhul, kui ettevõtjal ei ole võimalik kvalifitseeritud tööjõudu oma asukoha lähedusest leida ja soovitakse töötajaid transportida kaugemalt või katta nende majutuskulusid, seoses igapäevase töösuhtega.

Loe lisaks ›

Sõiduautode erakasutust tuleb uut moodi maksustama hakata alates 01.01.2018 24. mai

Loe lisaks ›

Kontrolli kas Sinu ettevõttel on audiitorkontrolli kohustus 18. mai

2016. aastast hakkasid kehtima uued kohustuslikud audiitori kontrolli piirmäärad. Uued piirmäärad kehtivad juhul kui aruandeaasta algus on 01.01.2016 või hilisem. Enne 01.01.2016 alanud aastaaruannete audiitorkontrolli piirmäärad on seni kehtivad.

Loe lisaks ›

Alaealistega töölepingu sõlmimise tingimused muutuvad 26. apr

13. aprillil Presidendile kinnitamiseks saadetud töölepingu seaduse muutmise seadusega muudetakse alaealiste tööle rakendamise korda, et tagada töötava lapse tervise kaitse. Teisalt annab uus tööaja korraldus alaealistele võimaluse laiemalt koolivaheaegadel tööelus osaleda. Olulisemad muudatused puudutavad nii tööaega kui ka tööle vormistamise korda.

Loe lisaks ›

Käibemaksugrupp annab suure eelise 12. apr

Käibemaksugrupi eeliseid ei ole eestis veel piisavalt kasutatud. Võibolla selle pärast, et puudub vajalik teadmine. Käibemaksugrupi eelis on kindlasti see, kui gruppi kuuluvatel äriühingutel on osaline sisendkäibemaksu mahaarvamine. Siis võib juhtuda, et ühe grupi liikme sisendkäibemaksu mahaarvamise proportsioon võib suureneda grupi teise liikme maksustatava käibe arvelt.

Loe lisaks ›

Sõiduauto maksustamine erisoodustusena 30. märts

Sõiduautode maksustamise teema on täna jälle päevakorral. Valitus plaanib sõiduautosid hakata maksustama erinevate uute maksude ja tasudega. Räägitakse nii ühekordsest registreerimistasust kui ka võimuse järgi makstavast erakasutuse maksustamisest. Praegu on need mõtted veel idee tasandil. Küll aga on mõistlik üle korrata, mis moodi praegu sõiduautode erakasutust maksustakse.

Loe lisaks ›

Leinonen Group järgib kasvustrateegiat ja laiendab oma tegevust omandades Resultat Compagniet AS-i Norras. 14. veebr

Resultat Compagniet ASi ostuga tugevdab Leinonen Group oma positsiooni Norra turul - suurendab klientuuri, samuti lisanduvad uued töötajad kõrgetasemeliste teadmiste ja oskustega. “Suurepärane on saada juurde teadmisi kohaliku raamatupidamise ja äritavade kohta,” ütles Petteri Leinonen, Leinonen Group-i nõukogu esimees.

Loe lisaks ›

Metallitooted lisati pöördmaksustatavate kaupade nimekirja 03. veebr

Siseriikliku pöördmaksustamisega kinnisvara sektoris on Eesti maksumaksja juba harjunud. Vähem puututakse kokku metallijäätmete või investeeringukulla pöördmaksustamisega. Ilmselt selle tõttu, et viimased on suhteliselt spetsiifilised tegevusalad ja paljud maksumaksjad ei puutu sellega üldse kokku.

Loe lisaks ›
: