Töötamise registri andmete hulk kasvab – kas suureneb ka halduskoormus ettevõttele? 23. okt

2018. a juuni lõpust alates on maksumaksjatel olnud võimalus tutvuda uue töötamise registri visuaaliga ning uuenenud andmeväljadega, mille täitmine ei ole hetkel veel kohustuslik. Suure tõenäosusega tuleb maksumaksjatel alates 01.01.2019 hakata kohustuslikus korras senisest rohkem andmeid registrisse kandma. Riigikogus esimese lugemise läbinud maksukorralduse seaduse (MKS) ja muude seotud seaduste muutmise eelnõu, üheks eesmärgiks on töötamise registri täiendamine.

Loe lisaks ›

E-residentsus ja äritegevus Eestis – müüdid ja reaalsus 23. okt

Eesti on ülemaailmselt tuntud oma digiühiskonna poolest, mille alla kuuluvad ka mitmed e-teenused ja e-valitsus. Üheks huvitavamaks näiteks on e-residentsus ehk Eesti Vabariigi valitsuse poolt välja antav digitaalne identiteet, mis annab mitteresidentidele ligipääsu Eesti e-teenustele ning võimaldab seda digitaalset identiteeti kasutada autentimiseks, digiallkirjastamiseks ja ka krüpteerimiseks.

Loe lisaks ›

Andmete esitamine äriühingu tegeliku kasusaaja kohta 29. aug

Alates 01.09.2018 on kõigil Eesti äriühingutel kohustus esitada äriregistrile andmed äriühingu tegeliku kasusaaja kohta.
Loe lisaks ›

Käibemaksuseaduses muudetakse alates 1. oktoobrist 2018 kinnisasja maksustamise reegleid 06. juuli

Riigikogu võttis 4. aprillil 2018 vastu käibemaksuseaduse (KMS) muutmise seaduse, mis jõustub kahes osas. Osaliselt 1. mai 2018 ja osaliselt 1. oktoober 2018. Oktoobris jõustuvad muudatused puudutavad kinnisasja käibemaksuga maksustamist.

Loe lisaks ›

Sotsiaalamaksu maksmise miinimumkohustus 2018 03. juuni

2018. aastal on tööandja minimaalne sotsiaalmaksu kohustus töötaja kohta 155,10 eurot kuus. Sotsiaalamaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär on 2018. aastal 470 eurot (2017. aastal oli see 430 eurot).

Loe lisaks ›

Leinonen tegutseb nüüd ka Minskis 15. mai

Meil on hea meel teatada oma klientidele ja partneritele, et Leinonen on laiendanud oma Ida-Euroopa turgu ning tegutseb nüüd ka Valgevenes.

Loe lisaks ›

20. aprill 2018 tuleb esitada esimene seotud isikutele antud laenude deklaratsioon 20. apr

20. aprill 2018 on esimene kord kui ettevõtjal tuleb emaühingule või sõsarühingule antud laenud TSD vormil INF 14 deklareerida.

Loe lisaks ›

Erisoodustuse puudumine ei tähenda automaatselt, et tekib sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus 23. jaan

Alates 2017. aasta esimesest juulist jõustus tulumaksuseaduse (TuMS) muudatus, mille kohaselt ei loeta erisoodustuseks tööandja ettevõtlusega seotud kulutusi töölepingu alusel töötava töötaja transpordiks elu- ja töökoha vahel, kui töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast või kui tööandja korraldab transporti sõidukiga, millel on vähemalt kaheksa istekohta või bussiga liiklusseaduse tähenduses.

Loe lisaks ›
: