Astmeline tulumaksuvabastus aastal 2018 18. sept

Alates 2018. aasta esimesest jaanuarist on kuni 1200 eurot kuus (14 400 aastas) teenival füüsilisel isikul maksuvaba tulu 500 eurot kuus (6000 aastas).

Loe lisaks ›

Kontsernisisesed laenud võivad kaasa tuua maksukohustuse 31. aug

Alates 2018. aasta 1. jaanaurist jõustub tulumaksuseaduse uus redaktsioon, millega sätestatakse olulised muudatused laenude maksustamise ja deklareerimise osas, mida antakse äriühingu aktsionärile, osanikule või liikmele. Uute sätetega hakatakse reguleerima varjatud kasumieraldisi, millest üheks olulisimaks on kontsernisisesed laenud.

Loe lisaks ›

Lepingulisi töötajaid võib alates augustist 2017 maksuvabalt tööle transportida 16. aug

Alates 2017. aasta esimesest augustist jõustub tulumaksuseaduse muudatus, mille alusel ei loeta enam erisoodustuseks tööandja ettevõtlusega seotud kulutusi töölepingu alusel töötava töötaja transpordiks elu- ja töökoha vahel, kui töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast või kui tööandja korraldab transporti sõidukiga, millel on vähemalt kaheksa istekohta või bussiga liiklusseaduse tähenduses. Loe lisaks ›

Erisoodustuste muudatused alates 1. juuli 2017. 31. juuli

Vahetult enne suvepuhkusele minemist võttis Riigikogu vastu tulumaksuseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, mis jõustub osaliselt 2017. aasta 1. augustist ja osaliselt 2018. aasta 1. jaanuarist. Kusjuures osa maksumaksjale soodsamaid muudatusi rakendatakse tagasiulatuvalt juba alates 1. juulist 2017.

Loe lisaks ›

Haigushüvitist võib nüüd maksta ilma sotsiaalmaksukohustuseta ka 2 ja 3 haiguspäeva eest 17. juuli

2017. aasta algusest jõustunud tulumaksuseaduse ja sotsiaalmaksuseaduse muutmise seadusega anti tööandjale võimalus maksta haiguslehe alusel sotsiaalmaksuvaba hüvitist ka teise ja kolmanda haiguspäeva eest kuni 100 protsenti töötaja keskmisest palgast.

Loe lisaks ›

Töötajate majutuskulude katmine ei ole tulevikus enam erisoodustus 21. juuni

Riigikogus tuleb teisele lugemisele tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu, milles soovitakse leevendada ettevõtjate maksukohustust juhul, kui ettevõtjal ei ole võimalik kvalifitseeritud tööjõudu oma asukoha lähedusest leida ja soovitakse töötajaid transportida kaugemalt või katta nende majutuskulusid, seoses igapäevase töösuhtega.

Loe lisaks ›

Sõiduautode erakasutust tuleb uut moodi maksustama hakata alates 01.01.2018 24. mai

Loe lisaks ›

Kontrolli kas Sinu ettevõttel on audiitorkontrolli kohustus 18. mai

2016. aastast hakkasid kehtima uued kohustuslikud audiitori kontrolli piirmäärad. Uued piirmäärad kehtivad juhul kui aruandeaasta algus on 01.01.2016 või hilisem. Enne 01.01.2016 alanud aastaaruannete audiitorkontrolli piirmäärad on seni kehtivad.

Loe lisaks ›
: